Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Święto Plonów w Wilkowie Wielkim - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Święto Plonów w Wilkowie Wielkim

W niedzielę 26 sierpnia br. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkowie Wielkim odbyła się uroczysta Msza Św. podczas której nastąpiło poświęcenie chleba oraz wieńców dożynkowych.

W uroczystości tej uczestniczył Pan Burmistrz Grzegorz Kosowski z małżonką, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Monika Szymańska-Śledź oraz Sekretarz Gminy Pan Kazimierz Figzał. Reprezentantów rolników przed wejściem do świątyni witał ksiądz proboszcz Piotr Krzywania, który poprowadził bardzo piękną i wzruszającą ceremonię dożynkową. Starostami tegorocznych Dożynek byli Marzena i Marek Krzyśko.

Wieniec z Wilkowa Wielkiego nieśli Urszula Cierpiatka i Janusz Wątorek, zaś wieniec z Kietlina Grażyna Jankowska i Tadeusz Chrobak.