Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Święto Policji,  nominacje dla Policjantów z Niemczy i gratulacje Burmistrza. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Święto Policji,  nominacje dla Policjantów z Niemczy i gratulacje Burmistrza.

Święto Policji obchodzone jest  24 lipca. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995, przy nowelizacji ustawy o Policji. Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.

Obchody Święta Policji w całym kraju rozłożone są na kilka dni. W Powiecie Dzierżoniowskim uroczystość z tej okazji odbyła się 11 lipca 2022 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

W uroczystości wziął udział Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, kierując słowa uznania i życzenia dla wszystkich obecnych na uroczystości policjantów.

Z wielką radością informujemy, że z okazji Święta Policji 2022 awanse otrzymali policjanci Posterunku Policji w Niemczy.

Nominacje  na stopnie policyjne otrzymali:

Aspirant Łukasz Pogorzelski na stopień starszego aspiranta –  (asp. na st.asp)

– Starszy sierżant Daniel Piwowarczyk na stopień sierżanta sztabowego – (st.sierż. na szierż.sztab.)

– Posterunkowy Daria Markiel na stopień starszego posterunkowego – (post. Na st.post.)

Gratulujemy Policjantom z Niemczy

i już dzisiaj składamy Wam moc serdecznych życzeń

z okazji Dnia Policjanta,

który w roku 2022  przypada na 24 lipca.