Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Webinarium: Planowane zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych – „estoński CIT” i spółki komandytowe - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Szanowni Państwo,

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z przedstawicielami Biura Rzecznika MŚP zaprasza na bezpłatne webinarium: Planowane zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych – „estoński CIT” i spółki komandytowe

które odbędzie się 29 października br. o godzinie 11:00.

Tegoroczna jesień to czas kolejnych zmian w podatku dochodowym od osób prawnych. W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni rozstrzygną się losy jednej z ostatnich legalnych optymalizacji podatkowych, czyli wykorzystania w prowadzonej działalności gospodarczej spółki komandytowej. Nowością w polskim systemie podatkowym będzie, zwiększający możliwości inwestycyjne spółek, model tzw. estońskiego CIT, czyli mechanizm przesunięcia opodatkowania podatkiem dochodowym do czasu wypłaty zysku ze spółki. Prelegenci webinarium postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy planowane zmiany pogrzebią dość popularny model biznesowy z wykorzystaniem spółki komandytowej oraz czy „estoński CIT” może stanowić dla przedsiębiorców korzystną alternatywę w tym zakresie.

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Paweł Chrupek – radca prawny, doradca podatkowy. Specjalizuję się postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Mam 15 letnie doświadczenie zawodowe w świadczeniu zastępstwa procesowego. W Biurze Rzecznika MiŚP zajmuję się koordynacją merytoryczną prac Wydziału Interwencyjno-Procesowego.

Paweł Satkiewicz – Główny konsultant w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, prawnik i doradca podatkowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradzaniu i pomocy biznesowi. W swojej zawodowej karierze doradzał zarówno wielkim korporacjom jak również średnim, małym i mikro przedsiębiorcom koncentrując się m.in. na podatkach pośrednich, kwestiach regulacyjnych, pomocy publicznej, sporach i postępowaniach z fiskusem. Dotychczasowe doświadczenie zdobywał doradzając przedsiębiorcom z różnych branż, np. petrochemicznej, FMCG, farmaceutycznej, IT, transportowej. Współdziałał z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego, Konfederacją Lewiatan czy ZIPSEE Cyfrowa Polska. W ramach Wydziału Interwencyjno-Procesowego w Biurze Rzecznika MŚP wdraża w praktyce zapisy Konstytucji Biznesu w sytuacjach naruszeń przez organy administracji publicznej praw przedsiębiorców sektora MŚP. Współautor komentarza do Dyrektywy VAT, autor i współautor licznych publikacji i wypowiedzi medialnych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.