Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Niemczy trafiła na „różową mapę” - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Niemczy trafiła na „różową mapę”

Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Niemczy trafiła na „różową mapę”. Co to oznacza? Oznacza to, że nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Różowa skrzyneczka”!
Jesteśmy dumni z tego, że staliśmy się posiadaczami dwóch takich skrzyneczek. Jedna z nich została zamontowana w toalecie dla dziewcząt, a druga na korytarzu przy głównym wejściu do szkoły. Tym samym dołączyliśmy do innych placówek i instytucji, które walczą z wykluczeniem menstruacyjnym. W każdej skrzyneczce znajdują się darmowe środki higieniczne na czas menstruacji, które będą systematycznie uzupełniane przez szkołę. Dzięki takiemu działaniu skrzyneczki są zawsze pełne i służą osobom potrzebującym. W ramach akcji w klasach 4 – 8 zostaną przeprowadzone warsztaty dla dziewcząt w oparciu o materiały przygotowane przez fundację.

Więcej informacji o akcji i samej fundacji można przeczytać na stronie:
O nas | Różowa Skrzyneczka (rozowaskrzyneczka.pl)