Home / Aktualności / Bez kategorii / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Tego jeszcze nie było – „Biblioteka szyta na miarę”.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy zakończyła cykl warsztatów krawieckich i decoupage organizowanych w ramach IV edycji programu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi” pt. „Tego jeszcze nie było – Biblioteka szyta na miarę”. Nasza biblioteka pozyskała  w ramach tego programu grant w wysokości 5.000zł.

W ramach projektu zorganizowano cykl warsztatów międzypokoleniowych  skierowanych do młodzieży  oraz seniorów. Uczestnicy poznali nie tylko sztukę zdobienia przedmiotów ale  również podstawy szycia na maszynie. Były to działania innowacyjne których głównym celem była integracja środowiska , rozbudzenie pasji i kreatywności wśród uczestników a także twórczego spędzenia czasu.

Wszystkie prace  uczestników warsztatów  będą prezentowane w witrynach okiennych biblioteki.