Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza To był wspaniały koncert solidarności z Ukrainą w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

To był wspaniały koncert solidarności z Ukrainą w Niemczy

Koncert pt. Niemcza Solidarna z Ukrainą, który odbył się w minioną niedzielę 13 marca, zdaniem wszystkich obecnych był wspaniały. Już od dawna nasz Ośrodek Kultury nie gościł tak wielkiej bo liczącej ponad 130 osób publiczności. Przybyli całymi rodzinami mieszańcy Niemczy a przede wszystkim goszczący w Niemczy w Polskim Gnieździe oraz Hotelu Niemcza SPA uchodźcy z Ukrainy. Wszyscy goście na wejściu otrzymywali od naszych harcerzy z 17 DH Polana niebiesko – żółte wstążki.

Koncert otworzyli Grodzianie pieśnią Kraj rodzinny matki mej oraz wspólnym odśpiewaniem razem z publicznością pieśni Podaj rękę Ukrainie, towarzyszącej przekazom medialnym z ogarniętej wojną Ukrainy. (Piosenka polsko – ukraińskiego zespołu Taraka, powstała w 2014 roku podczas wydarzeń na Majdanie w Kijowie,  została obecnie przekazana do nieodpłatnego odtwarzania przez lidera i autora piosenki Karola Kusa.)

Gości koncertu przywitał Burmistrz Jarosław Węgłowski, który był jednocześnie prowadzącym całe wydarzenie. Burmistrz przedstawił ideę koncertu i prowadził całość  mówiąc w języku polskim i ukraińskim.

W pierwszej części publiczność wysłuchała dziewięciu utworów m.in. Walc Barbary, wiązanki z polskich seriali, Heal the word.

W drugiej części Burmistrz złożył  życzenia wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet (w języku polskim i ukraińskim.

Sto Lat zagrała orkiestra a śpiewali wszyscy obecni na sali panowie. Niespodzianą przygotowana przez Burmistrza był toast szampanem i wspaniałe biało – czerwone i niebiesko – żółte mufinki.

W drugiej części koncertu orkiestra wykonała m.in.: wiązankę walców Straussa, O sole mio, muzykę z filmu Pretty Woman, utwór zespołu Europe – The Final Countdown. Owacjami na stojąco publiczność dziękowała za wspaniały koncert orkiestrze.

Przed opuszczeniem sali wszyscy obecni, razem z zespołem Grodzianie odśpiewali, ze łzami w oczach, pieśń podaj rękę Ukrainie, ze znamiennymi słowami refrenu:

Sze ne wmerła, ne wmerła Ukraina,
Kiedy razem, jesteśmy jak rodzina,
Jest nadzieja, co wiecznie przypomina,
Sze ne wmerła, ne wmerła Ukraina.

Organizatorem i pomysłodawcą koncertu był Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

W prace przy organizacji, za co serdecznie dziękujemy, włączyli się:

Zespół śpiewaczy Grodzianie z kierownikiem Andrzejem Kukułą

Drużyna Harcerska Polana w Niemczy

Urzędnicy Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy

Monika Melnik wraz z rodziną

Przedstawiciel OSP Niemcza
Niemczański Ośrodek Kultury
Przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Niemczy

Serdecznie dziękujemy całej zgromadzonej podczas niedzielnego koncertu publiczności.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.