Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Tylko dla odważnych – część druga, drugiej wakacyjnej wycieczki z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Trzecia atrakcja jaka zaplanował podczas wizyty w Złotym Stoku, w dniu 9 sierpnia,  nasz dyrektor Tomasz Dudlej, okazała się nie lada wyzwaniem. Nasze dzieciaki pomimo mocnego przesunięcia czasowego parły twardo razem z dyrektorem na skalisko.

Jak się okazało po krótkim szkoleniu, dzieciaki natychmiast opanowały zaczepianie bloczka oraz karabińczyków na linie. Wszyscy łącznie z dyrektorem przeszli trasę szkoleniową sówek, po czym najmłodsi wyruszyli na szlak wiewiórek a starsi na najtrudniejsze i najwyżej zlokalizowane trasy.

Przejścia między drzewami połączone były ze zjazdami na tyrolkach, po czym czekały naszych turystów nowe, mrożące krew w żyłach opiekunek, atrakcje. Na szczęście wszystko odbywało się pod okiem instruktorów. Nasze dzielne panie, asekurowały wszystkie przejścia. najmłodszych uczestników.

Na koniec zjazdy nad szczytami wzgórz skaliska,  na najwyższych tyrolkach , oczywiście za zgodą rodziców, wykonali popisowo nasi najstarsi i najodważniejsi uczestnicy  Bartek i Hanka Milak, Julia Bondarczuk i  Klaudia Brońska.

Na 36 uczestników wyjazdu wszyscy okazali się super odważni. Wszyscy uczestniczyli we wspinaczkach na linach!!!

Dzień zakończyliśmy oczywiście pizzą, lodami, frytkami i innymi smakołykami,

Ponownie kierujemy podziękowania dla Burmistrza Jarosława Węgłowskiego za finanse na opłacenie wstępów dla naszych wycieczkowiczów.

Dziękujemy dzieciakom za bardzo, bardzo dobre zachowanie oraz naszym społecznym opiekunkom za pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa podczas wyjazdu wszystkim uczestnikom.

Poniżej zdjęcia ale tylko dla odważnych: