Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Uczestnicy wakacyjnego obozu sportowego Niemczanki z wizytą u Burmistrza Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Bardzo ciekawą ofertą wakacyjną dla dzieciaków z Niemczy oraz Powiatu Dzierżoniowskiego okazał się obóz sportowy w Niemczy.  Obóz zorganizował Klub Sportowy Niemczanka Niemcza.  Oprócz zajęć sportowych na terenie obiektu niemczańskiego Orlika pod okiem trenerów, dzieciaki miały wiele atrakcji jak wyjazdy na kąpieliska czy zwiedzanie.

Jak przystało na dobre wychowanie uczestnicy obozu spotkali się z gospodarzem Niemczy Burmistrzem Jarosławem Węgłowskim. Wizyta w Urzędzie także okazała się wielką atrakcją, Dzieciaki otrzymały słodki poczęstunek od Burmistrza oraz jego Zastępcy. Na chwilę zwolnili obu Panów z zajmowanych stanowisk, zasiadając w  fotelach Burmistrza i Jego Zastępcy, w biurach naszego magistratu. Tego samego dnia uczestnicy obozu odwiedzili Basztę   Miejską gdzie mieli okazję przymierzyć ważącą 14 kg kolczugę woja średniowiecznego, posłuchać opowieści o dziejach Niemczy. Na koniec obejrzeli także makietę Grodu Niemczy. Z wyraźnym zaciekawieniem wysłuchali  opowieści pracownika promocji o niezwyciężonym Grodzie,  i jego słynnej obronie w roku 1017.

Bardzo dziękujemy opiekunowi grupy trenerowi Pawłowi Jędrowskiemu za zapoznanie uczestników obozu z Niemczą i jej historią.

Poniżej relacja zdjęciowa oraz link do relacji z obozu na  FB KS Niemczanka