Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Udane XXVI Dni Niemczy. Relacja cz.3 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Udane XXVI Dni Niemczy. Relacja cz.3

Po części historycznej i koncertowej o godz. 18.30 rozpoczęła się część taneczna naszych Dni Niemczy. Jako pierwsi do tańca porwali publiczność profesjonaliści prawdziwi zawodowcy dobrej muzyki, zabawy czyli niezastąpiony zespół DEXTER. Basia wokalistka -  prywatnie nauczycielka wokalu i Romek muzyk i menager zespołu.

Dodajmy, że  w przerwach technicznych odbywała się loteria fantów. Dla uczestników przygotowano nagrody, którymi były pamiątkowe kubki 1005 rocznicy obrony Grodu Niemczy. Sierotką loterii był Dyrektor NOK Tomasz Dudlej. Na zdjęciach można obejrzeć efekty jego pracy.

Po pierwszym koncercie zespołu DEXTER przyszedł czas na gwiazdę wieczoru zaplanowana na godzinę 20.00

Zespół Bajer Full przybył znacznie wcześniej, przed planowaną porą występu. Cały zespół został przywitany przez naszego Burmistrza i miał okazję zwiedzić basztę przez wieczornym koncertem.

Bayer Full jak zapowiedział dyrektor NOK to – najstarszy i jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo). Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku siedem płyt, jak sama podaje sprzedanych w łącznym nakładzie 16 mln egzemplarzy. Zespół istnieje od 19 listopada 1984. Za dwa lata szykuje się 40 – lecie zespołu.

W obecnym składzie w zespole występują : Sławomir Świerzyński (wokal), Nikola Świerzyńska-Dutkiewicz (wokal), Beata Jasińska (wokal), Roman Matuszewski (wokal, perkusja), Damian Świerzyński (wokal), Sebastian Świerzyński (wokal)[12]. Z zespołem w roli wokalistki występuje niekiedy również żona Sławomira Świerzyńskiego i manager zespołu – Renata Świerzyńska.

Właśnie Renata Świerzyńska- manager zespołu ustalała wszystkie szczegóły dotyczące występu.

Zespół na scenie przywitał Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

Bardzo profesjonalny występ, świetnie przygotowany prowadził i ubarwiał licznymi dowcipami lider zespołu Sławomir Świerzyński.

O tym, czy nasza niemczańska publiczność była zadowolona najlepiej świadczą zdjęcia. Zarówno przed sceną, jaki wokół niej, wszyscy tańczyli. W koncercie, podobnie jak podczas całodniowego wydarzenia uczestniczył Burmistrz Niemczy oraz jego goście wójtowie i burmistrzowie z zaprzyjaźnionych gmin.

Po eleganckim podziękowaniu przez Burmistrza i wręczeniu kwiatów Pani Renacie Świerzyńskiej, nie obeszło się bez bisów.

Koncert na pewno będzie przez wszystkich długo zapamiętany, zwłaszcza, że do tej pory mogliśmy ten zespół oglądać wyłącznie w TV. Teraz dzięki staraniom burmistrza Jarosława Wegłowskiego gwiazdy z tak wysokiej półki jak Bajer Ful, goszczą w naszym mieście i na naszej niemczańskiej scenie. Wszystkim krytykantom sobotniego wydarzenia przypomnijmy, że jeszcze przed paru laty narzekali na brak jakichkolwiek gwiazd estrady w Niemczy.

Może więc zechcą zauważyć, że dzięki Burmistrzowi Jarosławowi Wegłowskiemu problem został błyskawicznie rozwiązany. Mieliśmy Andree, M.I.G, Bahyer Full i pewnie z kolejnymi gwiazdami Burmistrz Węgłowski nie będzie miał żadnych problemów. Więc cieszmy się i nie krytykujmy. Bo jak wiadomo krytykanctwem zajmują się głównie ci co nic nie robią.

Dzięki temu występowi dobry nastrój udzielił się wszystkim obecnym. Rozbawiona publiczność, tańczyła do  wczesnych godzin kolejnego dnia przy zespole DEXTER.

Dni Niemczy przebiegły spokojnie i bez zakłóceń. Warto zauważyć, że podczas  nocnych patroli, w trakcie trwania prac porządkowych uczestniczył także Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym artystom, gwiazdom, szczególnie zaś mieszkańcom za udział i dobrą zabawę. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację całego wydarzenia w tym m.in: przedszkolakom, uczniom, nauczycielom, stowarzyszeniom, producentom lokalnym, urzędnikom Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy, pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego i także wielu osobom prywatnym. Dziękujemy serdecznie Leonardowi Kruczkowi za przesłanie zdjęć do relacji.

Natomiast za pracę nad organizacją i przygotowaniem całego wydarzenia największe podziękowania należą się:

Burmistrzowi Niemczy Jarosławowi Węgłowskiemu,

skarbnik Gminy Niemcza Marcie Żłobickiej – Wnuk

oraz załodze Niemczańskiego Ośrodka Kultury.

Poniżej zdjęcia z części trzeciej i ostatniej Dni Niemczy 2022: