Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Udany Festyn Ogórka 2022 w Kietlinie 2022 za nami. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Udany Festyn Ogórka 2022 w Kietlinie 2022 za nami.

Po trzech latach przerwy Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Kietlina podjęli się organizacji tradycyjnego Festynu Ogórka. Pomimo długiej przerwy w organizacji wydarzeń wszystko udało się nadzwyczajnie. Dopisali goście, mieszkańcy Kietlina, pogoda oraz liczne i udane atrakcje.

Kietlin znany w naszej gminie z wyjątkowej dbałości o czystość i estetykę na terenie całej wsi zaskoczył nas najbardziej sprawnością i poziomem organizacji imprezy. Na terenie placu wiejskiego pojawiły się wspaniałe nowe drewniane domki rekreacyjne, altany, wiata na ognisko, siłownia zewnętrzna, bogato wyposażony plac zabaw dla dzieci a przede wszystkim profesjonalne i nowoczesne urządzenia kuchenne. Jest to bez wątpienia zasługą poprzedniergo Sołtysa wsi Jarosława Węgłowskiego oraz obecnej sołtys Danuty Drabik.

Gospodynie wiejskie z Kietlina, co widać na załączonych zdjęciach w pełnej elegancji przy wsparciu mieszkańców wsi,  m.in. Jarosława Węgłowskiego tym razem w roli nie Burmistrza a serwującego ciepłe dania mieszkańca Kietlina, zapewniły zarówno znakomity poczęstunek, obsługę oraz nagrody dla wszystkich uczestników konkursów.

Zakupić można było kilka rodzajów pierogów, bigos, kiełbaski, ciasta, tosty, hot – dogi, popcorn, tosty oczywiście z dodatkiem swojskich ogórków kietlińskich i wiele innych rarytasów.

Udały się nowe konkursy dla dzieci, dorosłych oraz tradycyjne konkursy ogórkowe.

Ósmy już Festyn Ogórka w Kietlinie przebiegał w bardzo życzliwej, sympatycznej, rodzinnej atmosferze. Życzymy organizatorom dalszego tak widocznego rozwoju i kolejnych udanych działań na rzecz społeczności wiejskiej Kietlina.

Poniżej podziękowania przekazane przez Sołtysa Kietlina Danutę Drabik oraz relacja zdjęciowa z wydarzenia.

Sołtys Kietlina oraz Koło Gospodyń Wiejskich pragną ogromnie podziękować wszystkim mieszkańcom wioski za zaangażowanie w prace związane z przygotowaniem festynu. Osobom, które pomagały w zakupach, rozkładaniu namiotów i sprzętu, podłączeniu oświetlenia oraz sprzątaniu po imprezie. Podziękowania należą się również dla wszystkich osób, które przygotowały lokalne potrawy oraz tym, którzy pełnili dyżury na stoiskach i promowały te dania. Dziękujemy Panu Andrzejowi Kukuła za poprowadzenie imprezy i muzykę,  wolontariuszom za malowanie twarzy, HAHA Zamki dmuchane za atrakcje dla dzieci, strażakom OSP Niemcza za prezentację wozu strażackiego i pokaz dla dzieci, motocyklistom z grupy Niemczańskie Orły za wizytę, urzędnikom Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy za pomoc organizacyjną i promocję oraz Niemczańskiemu Ośrodkowi Kultury.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i zapraszamy do Kietlina!