Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ulewy, zalania i szkody w Goli Dzierżoniowskiej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Ulewy, zalania i szkody w Goli Dzierżoniowskiej

Na skutek groźnych zjawisk pogodowych w ostatnim czasie, obserwujemy zagrożenia i zniszczenia domów, gospodarstw, pól i dróg. Tak się stało w wyniku ulewy w nocy z poniedziałku na wtorek 24 sierpnia w Goli Dzierżoniowskiej w Gminie Niemcza.

Z sytuacją w Goli zapoznał się Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, który pomimo urlopu, udał się wraz z sekretarz Gminy Niemcza Hanną Piwowarską na tereny dotknięte zalaniem.

Jak widać na zdjęciach zarówno budynki mieszkalne, jak i drogi oraz pola ucierpiały w znacznym stopniu.

Już nocą na teren Goli Dzierżoniowskiej udała się Sołtys Gilowa Paulina Dziedzic oraz radny Mateusz Kossakowski.

Wsparcia w zagrożeniu udzieliła Gmina we współpracy z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Niemczy. Mieszkańcom Goli dostarczono worki z piaskiem oraz odpompowywano zalane szamba.

Poniżej zdjęcia z zalanej Goli Dzierżoniowskiej: