Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich-konferencja - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich-konferencja

” Poznaj lokalne piękno Gór Sowich ”

W ramach projektu „Unikalne piękno środowiska naturalnego – kampania informacyjno – edukacyjna” rozpoczyna się realizacja gminnych konferencji. Ich celem jest zapoznanie mieszkańców z przyrodą obszaru na którym mieszkają.

Każda z konferencji składa się z trzech części. W pierwszej uczestnicy zapoznają się z przyrodą i uwarunkowaniami geograficznymi Gór Sowich. Prowadzący konferencje, szczególnie skupiają się na zapoznaniu mieszkańców z gatunkami chronionymi oraz zanieczyszczeń środowiska na ekosystem Gór Sowich. Część druga spotkania poświęcona jest nietoperzom, gdyż Góry Sowie to ich ostoją. Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko przyjrzenia się nietoperzowi z bliska, ale nawet ich nakarmienia. W części trzeciej konferencji przewidziano warsztaty terenowe. Jeśli tylko pogoda pozwoli uczestnicy będą mogli wziąć udział w wieczornym spacerze, podczas którego będzie można podsłuchiwać nietoperze.

Więcej informacji dostępne jest na stronie: konkursgorysowie.pl”