Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza UWAGA KOMUNIKAT BURMISTRZA UMIG NIEMCZA - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

UWAGA KOMUNIKAT BURMISTRZA UMIG NIEMCZA

Komunikat z dnia 12 marca 2020 r.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Niemcza,

w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz decyzją rządu o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli, uczelni, żłobków, kin, muzeów i teatrów, a także zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dotyczącymi zakażenia koronawirusem w Polsce, a przede wszystkim w trosce o zdrowie i życie Mieszkańców Gminy Niemcza zawieszam z dniem 12 marca 2020 roku do odwołania wydarzenia kulturalno-sportowe, zebrania wiejskie, zajęcia w świetlicach wiejskich/środowiskowych,  zajęcia w NOK, Klubie Senior+, bibliotece i wszelkie inne spotkania organizowane przez Gminę Niemcza oraz jednostki podległe.

Apeluję jednocześnie do organizatorów innych wydarzeń oraz uroczystości na terenie naszej gminy o ich czasowe odwołanie lub przełożenie na inny termin.

Zwracam się również do dzieci i młodzieży! Pamiętajmy!

Dwutygodniowa przerwa w nauce to nie jest czas wolny, to czas, który powinniśmy spędzić w domu, starając się nie zakazić innych. Bądźmy za siebie odpowiedzialni!

Mieszkańcy Gminy Niemcza ze względów bezpieczeństwa sugeruję, aby zrezygnować z uczestnictwa w imprezach masowych i lokalnych, zgromadzeniach i innych spotkaniach w miejscach publicznych oraz unikanie podróżowania, jeśli nie jest to konieczne.

Zwracam się z apelem do klientów Urzędu Miasta i Gminy Niemcza i jednostek podległych o ograniczenie bezpośrednich wizyt w tych instytucjach. Apeluję o załatwianie spraw pilnych.

W ramach zminimalizowania kontaktu bezpośredniego zachęcam do kontaktu telefonicznego i mailowego, sekretariat, tel. 74 8376 265, e-mail: sekretariat@um.niemcza.pl. lub poprzez platformę ePUAP. Wszystkie dane kontaktowe poszczególnych referatów i ich pracowników dostępne są na stronie BIP UMiG Niemcza: bip.um.niemcza.pl. w zakładce struktura Urzędu/wykaz pracowników. Prosimy o dokonywanie wszelkich opłat podatków itp. drogą elektroniczną, informacja o numerach kont znajduje się na stronie BIP.

Decyzja ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków dla Mieszkańców naszej gminy.

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza

Jarosław Węgłowski