Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza UWAGA!!!  ŚPIMY O GODZINĘ KRÓCEJ.  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zmiana czasu na letni nastąpi w ostatni weekend marca. W nocy z soboty – 26 marca na niedzielę -27 marca będziemy musieli przestawić wskazówki o jedną godzinę do przodu: z 2:00 na 3:00. Stracimy więc godzinę snu

Urządzenia elektroniczne z dostępem do Internetu przestawią się na czas letni automatycznie, ale w tradycyjnych zegarkach trzeba będzie przesuwać wskazówki ręcznie.

W Polsce zmiana czasu regulowana jest przez rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Rozporządzenie dotyczące lat 2022-2026.

Według rozporządzenia w najbliższych 5 latach na czas letni środkowoeuropejski będziemy przechodzić:

– w 2022 r. – dnia 27 marca,

w 2023 r. – dnia 26 marca,

– w 2024 r. – dnia 31 marca,

– w 2025 r. – dnia 30 marca,

– w 2026 r. – dnia 29 marca.

Zmiana czasu z zimowego na letni to z jednej strony przyjemność, bo oznacza, że jest już wiosna i wielkimi krokami zbliża się lato, a więc sezon urlopów i wakacji. Z drugiej strony jednak zmiana czasu na letni odbiera nam jedną godzinę snu, w przeciwieństwie do przejścia na czas zimowy, kiedy dokładamy sobie godzinkę do weekendu.