Home / Aktualności / Bez kategorii / Czas wolny / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

UWAGA ! ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU – ruszają roboty budowlane na odcinku Rynek – ul. Bolesława Chrobrego – ul. Strzelińska

Informujemy, że w dniu 16.05.2023 r. Wykonawca planuje rozpoczęcie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi gminnej nr 117403D-ul. B. Chrobrego od Rynku do skrzyżowania z ul. Strzelińską w Niemczy. W związku z powyższym informujemy, że wjazd do Rynku będzie możliwy od ul. Piastowskiej, a wyjazd poprzez Plac Mieszka I, Słowiańską i Piastowską do skrzyżowania z ul. Słowackiego.

Planowany termin realizacji robót do dnia 24.08.2023 r.

W załączeniu projekt czasowej organizacji ruchu.

Przypominamy, iż zadanie realizowane jest w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 r. Wykonawcą robót budowlanych jest firma PPHU VIRO Robert Jaszczykowski. Wartość całej inwestycji wynosi 786 648,75 zł, z czego 80%, tj. 629 319,00 zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Pana Burmistrza Jarosława Węgłowskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakres robót obejmuje przebudowę ok. 115 mb drogi gminnej  (jezdnia i zjazdy z kostki kamiennej 9/11, chodniki obustronne o nawierzchni z płyt granitowych uzupełnione mozaiką granitową) wraz z elementami infrastruktury drogowej, tj. oświetlenie, odprowadzenie wód opadowych, oznakowanie.

Za utrudnienia przepraszamy.