Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Warsztaty dotyczące poznania świata nietoperzy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Warsztaty dotyczące poznania świata nietoperzy

25 września odbyły się warsztaty dotyczące poznania świata nietoperzy. Zajęcia, w bardzo ciekawy sposób, prowadziła Pani Anna Bator – Kocoł. Zajęcia rozpoczęła prelekcja chiropterologa o życiu i zwyczajach nietoperzy. Uczestnicy warsztatów poznali przedstawicieli gatunków polskich latających ssaków oraz sposoby komunikowania się tych zwierząt. Następnie uczniowie poznali nowego gościa, który przybył na spotkanie. Był to nietoperz z rodziny borowców. Każdy kto miał chęci mógł nakarmić nietoperza specjalnie przygotowanym żywym pokarmem. Po zakończeniu tej części warsztatów wszyscy udali się na wieczorny spacer celem nasłuchiwania echolokacji nietoperzy pośród okolicznych zadrzewień i budynków.
Warsztaty były realizowane przez Stowarzyszenie Ziemi Dzierżoniowskiej w ramach projektu pod nazwą „Unikalne piękno środowiska naturalnego Gór Sowich – kampania informacyjno-edukacyjna”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.