Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wielkie działania małego Klubu oraz pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo LKS Gilów. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Drużyna LKS Gilów w niedzielę 27 marca rozegrała pierwszy w tym roku mecz ligowy. W pojedynku derbowym lepsi okazali się gospodarze czyli LKS Gilów wygrywając z LKS Dobrocin 3:2, Tym samym jako lider Gilów zdobył 3 punkty i będzie walczył o awans do A- KLASY.

Klub w Gilowie prowadzi działalność sportową w sekcji piłki nożnej seniorów i młodzików. W obecnej chwili występuje w B – klasie i jest klasyfikowana w czołówce rozgrywek. Trzon drużyny stanowią piłkarze miejscowi – 14 zawodników na ogólną kadrę 18 zawodników, którzy w większości są wychowankami Klubu.

Od roku 2018 klub organizuje także wojewódzki turniej piłki nożnej dla dziewcząt.

Te wszystkie działania ruszają w tym roku po przerwie spowodowanej pandemią.

Publikujemy zdjęcia nadesłane z meczu, aktualną tabelę

a poniżej ciekawą informację o pracach na terenie obiektu sportowego w Gilowie.

Warto poznać osiągnięcia i bardzo imponujące działania jakie podejmuje  obecnie Klub

pod kierunkiem Prezesa  Stanisława Sienkiewicza,

którego odwiedziliśmy jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek.

Klub dysponuje obecnie pięknym boiskiem z najlepszą – jak twierdzi |Prezes – murawą na Dolnym Śląsku. Boisko jest oświetlone. Na terenie całego ogromnego obiektu znajduje się także nowo wybudowana szatnia dla zawodników oraz zakończona w roku 2021 inwestycja jaką było powstanie boiska wielofunkcyjnego (do gier, siatkówki, koszykówki  oraz tenisa ziemnego) o pow. 800m2 ze sztuczną trawą.

Obecnie jako najbliższe zadania, Prezes zaplanował zagospodarowanie terenu wokół obu boisk oraz szatni. Będzie ono polegało na wyłożeniu kostki brukowej wokół pawilonów szatniowych oraz wybrukowaniu całego placu prowadzącego do płyty boiska. Ma tu również powstać parking. Ponadto zaplanowano dokończenie ogrodzenia wokół całego terenu długości 100 mb., no i co ważne założenie monitoringu.

Wszystkie prace wykonywane są jak mówi Prezes własnymi siłami. Dzięki pracy członków Klubu, mieszkańców Sołectwa Gilów wykonano 80% dotychczasowych prac przy obiekcie. Prezes wyraża wdzięczność za wsparcie działań ze strony Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego.   Dzięki niemu – jak mówi – Klub otrzymał kostkę oraz krawężniki po remoncie ulicy Kolejowej.

Kostka pozostała po renowacjach prowadzonych  Niemczy przez obecnego Burmistrza,  trafiła na teren magazynu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Niemczy i stamtąd w części do Gilowa a w drugiej części na potrzeby remontu murów Baszty Miejskiej.

Klub w Gilowie na swoje imponujące inwestycje pozyskuje fundusze z różnych źródeł jak: Ministerstwo Sportu (Program Klub), Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Gmina Niemcza, Sołectwo Gilów oraz Stowarzyszenie Legendarna Wieś Gilów.

Życzymy naszemu najstarszemu w województwie Klubowi Sportowemu z Gilowa (bo  już po siedemdziesiątce) awansu sportowego i dalszego tak wspaniałego rozkwitu co dzięki bardzo aktywnej i zgranej społeczności Gilowa, wsparciu ze strony Burmistrza Jarosława Węgłowskiego a przede wszystkim wielkiej pracy Prezesa Stanisława Sienkiewicza jest niemalże pewne.

Warto tu zauważyć, o czym zapewne w naszej Gminie wiedzą wszyscy mieszkańcy, że te imponujące prace nad Klubem i obiektem sportowym w Gilowie to jest dzieło życia prezesa Klubu Stanisława Sienkiewicza, który pracuje wytrwale, konsekwentnie i jak widać z efektami już ponad pięćdziesiąt lat.

Poniżej relacja zdjęciowa z wiosennej wizyty w klubie LKS Gilów

na zdjęciach Prezes prezentuje wykonane już z prace oraz plany następnych prac.