Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wiosenne wieści z Zaczarownego Grodu czyli UMiG Niemcza promuje ekologię w Przedszkolu - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nasze przedszkole w dniu 3 kwietnia  odwiedziła Podinspektor ds. ochrony środowiska- Pani Katarzyna Janicka, pracująca w niemczańskim Urzędzie Miasta i Gminy. W każdej grupie przeprowadziła zajęcia przyrodnicze, opowiedziała dzieciom o ważnej, dla naszej planety, roli pszczół oraz o konieczności pomocy i ochrony tych niezwykłych zwierząt. Każde dziecko otrzymało nasiona kwiatów, które wraz z rodzicami może posadzić w swoim ogrodzie, na skwerze przed domem lub w doniczce na parapecie. Kwiaty, które z nich wyrosną, staną się małymi oazami, na których pszczoły będą mogły odpocząć i posilić się w upalne dni.

Chętni Rodzice mogą przesyłać lub publikować na naszym Facebooku zdjęcia swoich pociech i ich wyhodowanych roślin. Fotografie zostaną opublikowane także na stronie Urzędu Miasta i Gminy Niemczy.

Dbajmy o środowisko, szanujmy zwierzęta, bądźmy eko!

Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć tematycznych dla naszych przedszkolaków. Takie inicjatywy pomagają kształtować proekologiczne postawy wśród najmłodszych.