Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wiosna w Niemczy przywitana.  Przedszkolaki, dzieci, młodzież i seniorzy na udanym wiosennym happeninu ekologicznym. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Happening ekologiczny w Niemczy pod hasłem Witaj Wiosno wypadł wspaniale. Na zaproszenie Burmistrza Jarosława Węgłowskiego, urzędników UMiG Niemcza oraz Niemczańskiego Ośrodka Kultury przybyły w wiosennym korowodzie przedszkolaki Przedszkola Publicznego w Niemczy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy a także seniorzy naszego Klubu Senior + w Niemczy.

Już po raz drugi ofertę ekologiczną przygotował Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska,

Gospodarki Nieruchomościami i Działalności Gospodarczej UMiG Niemcza. W ofercie zgodnie z hasłem: „Przyszła wiosna wytęskniona – daj nakrętki weź nasiona” przygotowane zostały nasiona kwiatów ogrodowych, sadzonki bratków oraz torby EkoNiemcza.

Po raz pierwszy z okazji przywitania wiosny uruchomiona została nasza nowo wyremontowana fontanna  przed Ratuszem.

Jak się okazało sporo mieszkańców zainteresowało się akcją, przynosząc nakrętki w zamian za sadzonki.

Prawdziwą niespodzianką okazał się kolorowy korowód przedszkolaków. Były śpiewy, tańce, wierszyki i moc barwnych wiosennych dekoracji. Wszystkie dzieciaki otrzymały słodki poczęstunek od Burmistrza Jarosława Węgłowskiego.

Z okazji pierwszego dnia wiosny zamiast na wagary na nasz Rynek przybyli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy, Zarówno uczniowie jak i nauczyciele pamiętali o Dniu Kolorowej Skarpetki  przypadającym 21 marca. Po wizycie na Rynku uczniowie udali się do NOK na projekcję wybranego przez siebie filmu.

Niezwykle barwny korowód na czele z tradycyjną  Marzanną przygotowali członkowie Klubu Senior + w Niemczy. Nasi młodzi duchem seniorzy porwali do tańca burmistrza i w radosnym klimacie powitali wiosnę na niemczańskim Rynku, składając także wizytę w niemczańskim urzędzie.

Imprezę prowadziła pomysłodawczyni kolejnego już happeningu – przedstawicielka UMiG Niemcza Renata Kukuła.

Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz uda się zorganizować tak udane spotkania mieszkańców, które niewątpliwie ożywiają nieco ospały niemczański Rynek.

Dziękujemy: Burmistrzowi Jarosławowi Węgłowskiemu,  Urzędnikom UMiG Niemcza, Niemczańskiemu Ośrodkowi Kultury, Przedszkolu Publicznemu, Szkole Podstawowej, OPS i Klubowi Senor + oraz wszystkim osobom które odpowiedziały na zaproszenie do udziału w przywitaniu wiosny w Niemczy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: