Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wizyta Premiera Morawieckiego w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wizyta Premiera Morawieckiego w Niemczy

Dnia 08 lutego 2020 roku nasza Gmina Niemcza miała przyjemność gościć Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego .

Spotkanie rozpoczęła konferencja prasowa Premiera podczas, której podał do publicznej wiadomości informację, o przywróceniu do transportu pasażerskiego linii kolejowej nr 310, na odcinku z Kobierzyc do Piławy Górnej.

Po przemówieniu zaproszeni goście udali się do Niemczańskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyło się spotkanie zamknięte z członkami oraz samorządowcami z partii Prawa i Sprawiedliwości.

Wszystkich przybyłych serdecznie przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Pan Jarosław Węgłowski. W dalszej części spotkania głos zabrał Minister Michał Dworczyk. Po jego wystąpieniu przemawiał Premier Mateusz Morawiecki. Poinformował o rządowych planach na przyszłości, podsumowując przy tym, jak wiele pozytywnych zmian zarówno politycznych, społecznych jak i gospodarczych, dokonało się w stosunkowo niedługim czasie.

W dalszej części spotkania Premier udzielał odpowiedzi na pytania zaproszonych gości, które dotyczyły szeregu różnych zagadnień między innymi: podatków, miejscowości uzdrowiskowych, straży pożarnych, czy mediów.

Szef Rządu zakończył wizytę w Niemczy około godziny 21:00.

Materiał filmowy z konferencji prasowej Premiera można obejrzeć otwierając poniższy link do strony.