Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wizyta Wicewojewody Dolnośląskiego Jarosława Kresy w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wizyta Wicewojewody Dolnośląskiego Jarosława Kresy w Niemczy

W minionym tygodniu gościł w Niemczy Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa.  Wicewojewoda spotkał się z Burmistrzem Niemczy Jarosławem Węgłowskim. Rozmowy – jak nam przekazał Burmistrz –  dotyczyły wykonanych już w naszej Gminie inwestycji oraz inwestycji zaplanowanych. Wicewojewoda bardzo pozytywnie ocenił prace nad pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych przez naszą Gminę. Tylko przez ostatnie trzy lata udało się pozyskać ponad 30 mln zł  zewnętrznych funduszy na inwestycje lokalne, a na ten rok zaplanowano pozyskać rekordową kwotę bo ponad 20 mln zł.

Wicewojewoda wysoko ocenił także zaangażowanie Burmistrza Jarosława Węgłowskiego w realizację projektów, grantów oraz licznych programów rządowych. Dzięki funduszom rządowym jakie dotychczas pozyskała Gmina Niemcza i nadal pozyskuje możliwe jest także  zabezpieczenie wkładu własnego naszej Gminy w realizacji licznych kosztownych inwestycji. Jak już niejednokrotnie pisaliśmy budżet samej Niemczy nie wystarczyłby na zaspokojenie potrzeb na realizację tak szeroko zakrojonych prac inwestycyjnych jakie obserwujemy na terenie całej Gminy Niemcza w trakcie obecnej kadencji.

Przed nami nowe dobre wiadomości o kolejnych działaniach inwestycyjnych w Gminie Niemcza.