Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski wyróżnił Niemczę za wzorową współpracę w procesie pomocy ukraińskim uchodźcom

Z przyjemnością pezentujemy, do wiadomości naszych Czytelników,  informację Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, która dotyczy Niemczy.

Poniżej tekst i zdjęcia nadesłane z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę ważną rolę w procesie relokacji pełnią jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie działają na rzecz pomocy ukraińskim uchodźcom.

Dzięki wspólnej pracy rządu i samorządu w miejscach zakwaterowania na terenie naszego województwa schronienie znalazło już prawie 17 tys. obywateli Ukrainy.

Oprócz gmin typowo turystycznych takich jak Karpacz, Szklarska Poręba, Duszniki Zdrój i Szczawno Zdrój chciałbym wyróżnić także zaangażowanie innych dolnośląskich gmin, szczególnie tych mniejszych, których łączna liczba mieszkańców nie przekracza 7 tys. osób. Są to gmina Walim, Niechlów, Niemcza, Bardo, Złoty Stok i Mirsk.

Dziękuję za wszystkie podjęte działania, ogromne zaangażowanie z Państwa strony i wzorową współpracę!

Do prawie 80 dolnośląskich samorządów przekazane zostały środki, które JST wydały na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Środki przekazywane są na bieżąco na podstawie złożonych wniosków za okres sprawozdawczy ustalony przez sam samorząd.