Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wycieczka w ramach projektu "Wielki Plan" - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wycieczka w ramach projektu „Wielki Plan”

Dnia 9 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka Przedszkola Publicznego w Niemczy, zrealizowana w ramach projektu "Wielki plan". Celem podróży 111 uczestników (dzieci i rodziców) była edukacja przyrodnicza i historyczna w Interaktywnym Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto” w Pokrzywnej.

dad

Uczestnicy mogli poznać historię miasta Rosenau, wziąć udział w lekcji fizyki i optyki w Parku Żywiołów, w lekcji historii, zwiedzając „Straszną Sztolnię”, w edukacyjnej zabawie z pływającą wodą w „Ogrodzie Wody”.

Chętni zwiedzili wirujący domek, jaskinię Niedźwiedzia, w kinie 7D oglądali ciekawe filmy przyrodnicze. W czasie wycieczki można było skorzystać z przejażdżki ciuchcią, która dała możliwość podziwiania krajobrazu przepięknych Górach Opawskich. Do dyspozycji zwiedzających był również Dinopark, karuzela, gigantyczny zamek. Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony posiłek. Dzieciom przez cały czas towarzyszył dobry nastrój. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu.