Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wydłużony do 1 kwietnia nabór wniosków o grant do 35 tys. zł dla mieszkańców Gminy Niemcza - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość wznowiło dla mieszkańców Gminy Niemcza nabór wniosków o grant na wymianę kotłów stałopalnych w budynkach jednorodzinnych. Nabór prowadzony jest w ramach Projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej (ZKD).

Właściciele domków jednorodzinnych mogą ubiegać się o środki na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła. Chodzi o zmianę pieców węglowych na: pompę ciepła (powietrze-woda), ogrzewanie elektryczne lub ogrzewanie elektryczne wspomagane fotowoltaiką. Wysokość dofinansowania może sięgnąć do 85% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie więcej niż 35 tys. zł.

Dla zainteresowanych udziałem w konkursie, kluczowym wymogiem jest rejestracja na stronie Projektu w Panelu Grantobiorcy: https://eko-cieplo.com/panel-grantobiorcy-drugi-nabor/. Pozwoli to w dalszej kolejności zamówić usługę opracowania audytu energetycznego swojej nieruchomości. Bez audytu nie można ubiegać się o dofinansowanie, gdyż jest on obowiązkowym załącznikiem do wniosku o grant. Koszt audytu nie jest objęty dofinansowaniem, ponosi go mieszkaniec.

Nabór wniosków trwa do 01 kwietnia 2022 roku. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy dzierżoniowskiego urzędu, tel. 74 8376 994 (od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 – 14:00) lub drogą elektroniczną – akuzniar-kaczor@um.niemcza.pl