Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wykłady w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wykłady w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy

7 marca 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy zaprezentowano dwa wykłady, Reinera Sachsa - „Artyści plastycy i twórcy rzemiosła artystycznego w Niemczy do 1945 roku” oraz dr hab. prof.Tomasza Nowaka- „Spirytualizm karkonoski”. Obaj prelegenci zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Niemcza Partnerstwo Miast oraz Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemczy. Obydwie prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród licznie przybyłych słuchaczy.

fot 4

Reiner Sachs – archeolog i archiwista , pracownik Refefratu Kultury Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu, przedstawił na podstawie wykresów graficznych, profesje ludzi zamieszkujących Niemczę i okolice przed 1945 r. Słuchacze zapoznali się z wieloma ciekawymi faktami historycznymi i socjologicznymi. Znany wszystkim dr hab.prof.Tomasz Nowak przedstawił niezwykły temat o spirytualiźmie karkonoskim. Wykład uzupełniony był zdjęciami obrazów, stworzonych przez ludzi pogrążonych w transie. Profesor poinformował, że te obrazy można obejrzeć w Miejskim Muzeum w Novej Pace w Czechach.

mt_gallery: