Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z miasta pod hasłem ,,Wakacje z OPS" - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z miasta pod hasłem ,,Wakacje z OPS”

Asystent rodziny z Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemczy zorganizował w okresie wakacyjnym wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z miasta pod hasłem ,,Wakacje z OPS”.

W zajęciach i wyjazdach wzięło udział 15 dzieci. W ramach wypoczynku letniego zorganizowano zajęcia artystyczne w Klubie Seniora podczas zajęć nie było czasu na nudę, dzieci integrowały się wykonując prace plastyczno – techniczne.

Dużą atrakcją były wyjazdy na basen do Ząbkowicki Śląskich, gdzie dzieci zapoznały się z obiektem, poznały zasady bezpiecznego korzystania z akwenów zamkniętych, wypoczywały w jacuzzi, doskonaliły umiejętności pływania. Ponadto dzieci wyruszyły na wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach , gdzie zapoznały się z fauną i florą ogrodu. Uczestnicy w czasie zajęć otrzymywali słodki poczęstunek.

Zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego w wakacje przypomniał w czasie zajęć dzielnicowy Pan Daniel Piwowarczyk, całość dopełnił konkurs z nagrodami.

Celem wypoczynku letniego była przede wszystkim dobra zabawa , integracja oraz nauka.