Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wytyczne sanitarne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wytyczne sanitarne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

Szanowni Państwo,

od 18 stycznia br. przywracamy zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Aby umożliwić uczniom i nauczycielom bezpieczny powrót do szkół, Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało odpowiednie wytyczne. Opierają się one w dużej mierze na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r.

W wytycznych znajdują się rekomendacje dotyczące obowiązków rodziców związanych z powrotem dziecka do szkoły, organizacji zajęć szkolnych, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.

Znajdą je Państwo także na naszej stronie internetowej:

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych – wersja pdf

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych – wersja word