Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza X Jubileuszowy Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy ze śniegiem i licznymi atrakcjami - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Tegoroczny Jubileuszowy X Jarmark Bożonarodzeniowy przebiegł w wyjątkowej aurze. Po wielu latach podczas grudniowego jarmarku nie brakowało śniegu i solidnego mrozu. Nie przeszkodziło to jednak wystawcom, którzy wyjątkowo liczni dopisali. W tym roku na Jaramark przybyli:

1. Przedszkole Niemcza
  2. Szkoła Podstawowa w Niemczy
  3. Joanki
  4. KGW Gilów
  5. KGW Nowa Wieś Niemczańska
  6. Polskie Gniazdo z gośćmi z Ukrainy
  7. Pani Strzelecka z oscypkami z kotl. kłodzkiej
  8. Miody z Niemczy od Turka
  9. U. Krasnodębskie – Ceramika
  10. Harcerze 17 DH POLANA w Niemczy
  11. Zbigniew Dachowski – zabawki, baloniki
  12. Zbigniew Sosnowski – wata cukrowa, kukurydza, popcorn
  13. Monika Milewska – czapki, szaliki, rękawiczki
  14. SKARBY LASU ZOFIA KOWALCZYK Przetwory słoikowe, grzyby, etc
  15. Stolik Burmistrza – grzaniec
  16. Straż Pożarna z Niemczy-kalendarze
  17. Miody Gospodarstwo Pasieczne Mariusz Kaliniak (Piotrowice Polskie gmina Ciepłowody)
  18. Radni – barszcz wigilijny

Jednocześnie z możliwością nabycia świątecznych produktów, ciast, ozdób można było skorzystać z bogatej oferty atrakcji w tym wielu po raz pierwszy w naszym mieście. Były m.in.: stymulator skutera śnieżnego, sanie Świętego Mikołaja, buble tent czyli bańki śnieżne dla dzieciaków oraz grupa animująca zabawy z dziećmi KAMAJU ART.

Jak zawsze niezawodne okazały się dzieciaki z niemczańskiego Przedszkola oraz ze Szkoły Podstawowej w Niemczy występujące z pełnym zaangażowaniem nie zważając na zimowy chłód. Wystąpili tradycyjnie Grodzianie i co cieszy coraz częściej angażujący się w działania kulturalne Niemczy nasi harcerze z Drużyny Polana. Podczas Jarmarku Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski oficjalnie przyjął w imieniu całej społeczności lokalnej Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy 17 DH Polana w Niemczy.

Z inicjatywy dyrektora NOK Tomasza Dudleja odbył się KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Podczas Jarmarku

Komisja Konkursowa w składzie:
Burmistrz Jarosław Węgłowski – przewodniczący,
Dyrektor NOK Tomasz Dudlej – członek komisji,
Andrzej Kukuła – członek komisji,

ogłosiła decyzję o przyznaniu czterech nagród dla prac zgłoszonych przez uczestników konkursu:

miejsce 1 – Ewa Bielaszewska
miejsce 2 – Katarzyna Woszczyk,
miejsce 3 – Katarzyna Kwas,
miejsce 4 – Maria Stodilica,

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplom za udział w konkursie.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację

X Jubileuszowego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Niemczy,

wystawcom, artystom, uczestnikom konkursu, także mieszkańcom za udział

serdecznie dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejne jarmarki i wydarzenia w Niemczy.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Niemczańskiego Ośrodka Kultury

za ogrom prac organizacyjnych i logistycznych przy przeprowadzeniu wydarzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy

do Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego, Skarbnik Gminy Niemcza Marty Żłobickiej – Wnuk

oraz urzędników UMiG Niemcza.

Dzięki ich osobistemu zaangażowaniu i wsparciu

nasze Jarmarki z roku na rok nabierają coraz większego rozmachu

i zapewniają coraz to liczniejszą i bogatszą ofertę atrakcji.