Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza W niedzielę, 18 grudnia, spotykamy się wszyscy na niemczańskim Rynku, aby po raz kolejny, po rozświetleniu choinki i spotkaniu z Mikołajem, rozpalić magię Świąt Bożego Narodzenia w Gminie Niemcza. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Przypominamy, że już 18 grudnia spotykamy się wszyscy w niemczańskim rynku aby po raz kolejny, po rozświetleniu choinki i spotkaniu z Mikołajem, rozpalić magię Świąt Bożego Narodzenia w Gminie Niemcza.

Tegoroczny niemczański Jarmark będzie już dziesiątym z rzędu. W związku z tym na jarmarcznej scence pojawią się między innymi przedszkolaki z Niemczańskiego Przedszkola Publicznego oraz uczniowie
ze Szkoły Podstawowej w Niemczy, ze specjalnie na tą okazję przygotowanymi programami artystycznymi. Z okazji jubileuszowej, X edycji Niemczańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego
z koncertem kolęd i pastorałek wystąpi również zespół Grodzianie.

Ponadto dostępnych będzie wiele wspaniałych atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych. Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się między innymi w świąteczne przysmaki: ciasta, gotowe
do podania wigilijne potrawy, miody, sery, domowe przetwory, ale również ręcznie wykonane ozdoby, ciepłe czapki, zabawki i wiele innych wspaniałych świątecznych rzeczy. Wśród wystawców znajdą się między innymi:

– Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Niemczańskiej ze świątecznymi daniami oraz wędlinami,

– Koło Gospodyń Wiejskich z Gilowa z gotowymi przysmakami na święta,

– „Joanki” wspomagające akcje charytatywną dla chorego chłopca,

– Przedszkole Publiczne „Zaczarowany Gród” z Niemczy z pysznymi ciastami,

– Polskie Gniazdo z Niemczy z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi,

– „Miody od Turka” oczywiście z wspaniałym, pszczelim miodem,

– „Piekielne Sosy” dla tych, którzy lubią coś ostrzejszego,

– S.U. Krasnodębskie z wyrobami ceramicznymi,

– Pani Monika Milewska z ciepłymi czapkami i rękawiczkami,

– nie zabraknie też stoisk od zawsze związanych z jarmarkami i festynami – z zabawkami i balonikami, watą cukrową i kukurydzą.

Dla najmłodszych dostępne będą najprawdziwsze sanie Świętego Mikołaja, symulator skutera śnieżnego oraz jedyna w swoim rodzaju foto-budka w postaci ogromnej bombki, w której będzie można sobie zrobić zimowe zdjęcie! Poza tym czas umilać będą zaproszeni goście – Mikołaj oraz jego pomocnicy, którzy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy. Specjalnie na nasz niemczański jarmark przyjedzie również cyrk sceniczny Acapulco, który z pewnością rozbawi i rozgrzeje wszystkich obecnych swoim programem pod tytułem „Jest dostatecznie bajecznie”. Występ odbędzie się około godziny 14:30 w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury (wstęp wolny).

Jednym z elementów jarmarku, będzie też rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

Zapraszamy wszystkich już 18 grudnia o godzinie 12:00 do niemczańskiego rynku na jubileuszowy,
10. Niemczański Jarmark Bożonarodzeniowy.