Bezplatne podpisy elektroniczne dla mieszkańców gminy!

Przedstawienie bożonarodzeniowe w przedszkolu

22 grudnia w Przedszkolu Publicznym w Niemczy mali aktorzy ze wszystkich grup wiekowych wystawili jasełka. Wszystkie dzieci grały spontanicznie, z dużym zaangażowaniem i bardzo przeżywały swój występ.

Scenariusz, który był kompilacją tradycyjnych tekstów jasełkowych i wierszy dla dzieci, ułożyły nauczycielki przedszkola. W treści przedstawienia połączono umiejętnie tradycję z odniesieniami do świata współczesnego. W inscenizacji brało udział ok. 30 dzieci. Przedstawienie miało ciekawą oprawę.

Pracownicy przedszkola zadbali o stosowne rekwizyty i kostiumy, których część uszyli rodzice. Do przedstawienia maluchy przygotowały Halina Hohol i Romualda Kępska.

Jasełka wystawione w przedszkolu były swego rodzaju próbą generalną przed Gminnym Przeglądem Przedstawień Bożonarodzeniowych. Konkurs odbędzie się 15 styczna w Niemczańskim Ośrodku Kultury. W ubiegłym roku dzieci z przedszkola ze swoją inscenizacją bożonarodzeniową zdobyły pierwsze miejsce.

Ogród Wojsławice

Pałace