Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Za nami XVII Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Wojsławicach - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Za nami XVII Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Wojsławicach

W niedzielę 3 czerwca w Arboretum w Wojsławicach odbył się XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. Ks. dr Jana Dzierżonia zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Niemczański Ośrodek Kultury i Arboretum w Wojsławicach.

a9

Po raz kolejny udało się ją otworzyć na scenie plenerowej na terenie wojsławickiego folwarku. W tym roku w przeglądzie wzięły udział zespoły aż z 23 powiatów z terenu Dolnego Śląska.

Wszystkie zespoły zaprezentowały swój wieloletni dorobek artystyczny, będący jednocześnie ich pasją. Ponadto na wojsławickiej estradzie zaprezentował się nasz Niemczański zespół „Grodzianie”. Impreza, jak co roku, przyciągnęła wielu miłośników pieśni, instrumentów i strojów ludowych, którzy patrząc na barwne i skoczne widowisko sami chętnie ruszali do tańca na tle bujnej przyrody. Występy były okazją do świetnej zabawy, ale też do poznania tradycji ludowych kultywowanych w wielu miejscach naszego województwa.