Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zaczarowany Gród z Niemczy na Festiwalu Świat Zmysłów - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zaczarowany Gród z Niemczy na Festiwalu Świat Zmysłów

Powiatowy Festiwal Integracji Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Świat Zmysłów” odbył się  dniu 10 maja 2022 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej .

Wśród zaproszonych tam placówek oświatowych, nie zabrakło Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy. Pięcioro jego wychowanków z nauczycielką Anną Rabczak reprezentowało nasze przedszkole, doskonale się przy tym bawiąc. Dzieci wykonywały różne sensoryczne zadania na specjalnie przygotowanych stanowiskach, a za każde z nich otrzymywały punkty. Dzieci tworzyły własne slimy i gniotki, robiły instrumenty i ogromne bańki mydlane, pokonywały ścieżkę sensoryczną, wąchały i smakowały różnych rzeczy. Tego dnia ubrudzenie się było jak najbardziej wskazane. Po wspaniałej i intensywnej zabawie na dzieci czekał smaczny poczęstunek oraz upominki. Zabawa była wspaniała, dzieci wróciły do przedszkola zmęczone i szczęśliwe.

Metody polisensorycznego poznawania świata przez dzieci są bardzo popularne i niezwykle ważne we współczesnej pedagogice. Kluczowym elementem jest to, aby dzieci odkrywały, przeżywały i doświadczały nowych rzeczy przy pomocy wszystkich zmysłów. Placówki edukacyjne, a zwłaszcza przedszkola z roku na rok, poszerzają swoje oferty edukacyjne o różne zajęcia sensoryczne, ponieważ taki rodzaj nauki i zabawy jest najbardziej efektywny przy rozwijaniu wszechstronnego rozwoju dzieci.

Przedszkole Publiczne w Niemczy

serdeczne dziękuje za zaproszenie.

Było nam niezwykle miło uczestniczyć

w tak dużej i świetnie przygotowanej imprezie.

Poniżej zdjęcia z imprezy: