Wielka obrona Niemczy 2017

Ogłoszenie o naborze do przedszkola na rok szkolny 2018/2019

Więcej…Dyrekcja Przedszkola Publicznego w Niemczy ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. Nabór dzieci na wolne miejsca w Przedszkolu Publicznym w Niemczy oraz oddziałach w Gilowie i Przerzeczynie Zdrój, odbywać się będzie w dniach od 20 lutego.2018r. do 20 marca 2018 roku. Rodzice/ opiekunowie kandydatów mogą pobrać wniosek wraz z załącznikami w Przedszkolu Publicznym ul. B. Chrobrego 21, 58-230 Niemcza oraz ze strony internetowej

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne - GRANTY

lgdW związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 na GRANTY, zapraszamy zainteresowanych mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli JST z gmin członkowskich LGD Ślężanie na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 23 lutego 2018 r. (piątek) o godz. 13.30 w Niemczańskim Ośrodku Kultury, ul. Rynek 32.

Więcej…
 
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!

P1090165Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często  wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez wszystkie dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 5 lutego, kiedy to dzieci z Przedszkola oraz z oddziałów w Gilowie i Przerzeczynie Zdr. bawiły się razem w przedszkolu. Tego dnia już od rana  pojawiały się kolorowe postacie.

Więcej…
 
Ferie w Wilkowie Wielkim

20180126 164310Pomimo braku śniegu, ferie w Wilkowie Wielkim upłynęły pod znakiem zimowych prac - bałwanków - malowanych pastą do zębów. Były to pierwsze zajęcia dla dzieci, połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty decoupage, które ze względu na zaangażowanie dzieci, odbyły się aż trzykrotnie. Już po raz drugi odwiedziliśmy Piernikarnię Śląską w Niemczy. Godny pochwalenia jest fakt iż zrobiliśmy to pieszo w obie strony, polną drogą.

Więcej…
 
Ferie i kolejne plany NOK

czołówkaInformujemy, ze ferie w Niemczańskim Ośrodku Kultury zostały zakończone i przebiegły pomyślnie w efekcie kontynuowane będą zajęcia tańca Break Dance. Zapraszamy we wtorki o godz. 17.00 (dzisiaj) i piątki o 17.30. Bardzo prosimy o udział dzieci, które zechcą wystąpić w musicalu przygotowywanym na dzień 8 marca.

Więcej…
 
Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

profil zaufanyProfil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy –płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Więcej…
 
Zapraszamy na dyskotekę do NOK na zakończenie ferii!

CZOŁÓWKAZapraszamy dzieci i młodzież na zakończenie ferii zimowych do Niemczańskiego Ośrodka Kultury na dyskotekę. Dyskoteka odbędzie się w piątek 26 stycznia 2018 r. w godzinach 16.00 - 19.00.

Więcej…
 
Ferie zimowe w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przerzeczynie - Zdroju
IMG 20180119 103248W dniach 15.01 - 19.01.2018 odbyły się dla uczniów naszej szkoły ciekawe zajęcia: gry i zabawy ruchowo - taneczne, gry i zabawy sportowo - rekreacyjne, podchody - zabawa w szukanie skarbów, zajęcia plastyczne, zajęcia w bibliotece. Dzieci wzięły też udział w wycieczce na wystawę Lego we Wrocławiu oraz w nocy w szkole podczas której odbył się turniej FIFA na Playstation, projekcja filmów, zajęcia kulinarne, głośne czytanie strasznych historii oraz ciekawe gry i zabawy.
Więcej…
 
Ważne informacje w sprawie ferii w NOK

czolówkaInformujemy, że na wycieczkę w środę 24 stycznia 2018 wyjeżdżają osoby zapisane w NOK w Niemczy, w świetlicy w Wilkowie Wielkim, w świetlicy w Przerzeczynie – Zdroju o godz. 9.00 rano. W Niemczy z przystanku autobusowego. Proszę zabrać ze sobą plecaczki z kanapkami oraz piciem, Kto nie zapłacił jeszcze to zabrać ze sobą 10 złotych opłaty. Trasa wycieczki Bardo ruchoma szopka, kino Kłodzko - laboratorium Frankensteina.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 416

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?