Wielka obrona Niemczy 2017

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

DKK pelnia


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Wilkowie Wielkim ma zaszczyt zaprosić czytelników na spotkanie z najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce panią Katarzyną Bondą. Ogromną popularność i prestiżowe nagrody zdobyła dzięki takim pozycjom jak: "Sprawa Niny Frank", "Tylko martwi nie kłamią", "Florystka", "Pochłaniacz", "Okularnik i Lampiony".

Więcej…
 
Występ „JOANEK” w Gminnym Ośrodku Kultury w Łagiewnikach

a 4Dnia 24.11.2016 r. starsza grupa z Zespołu Tanecznego „JOANKI” wystąpiła dla dzieci z Przedszkola Publicznego „Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach. Zespół został zaproszony przez panią dyrektor przedszkola. W pierwszej części koncertu dziewczęta zaprezentowały tańce narodowe i ludowe, a w drugiej, już na wesołą nutę, tańce współczesne, pop ,rock and roll, w rytmie których wszystkie dzieci z przedszkola mogły pokazać swoje umiejętności taneczne.

Więcej…
 
Wieczór andrzejkowy w Wilkowie Wielkim

a 1Biblioteka i Świetlica Środowiskowa w Wilkowie Wielkim przygotowały w Andrzejkowy wieczór, dla dzieci i młodzieży, zabawę taneczną z wróżbami, konkursami i poczęstunkiem. Oprawę muzyczną przygotował pan Adam Woźniak, któremu serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
Remont ul. Batalionów Chłopskich i Piastowskiej

DSC 0384Niedawno rozpoczęły się prace remontowe ul. Batalionów Chłopskich i Piastowskiej. Na ten remont Gmina Niemcza pozyskała fundusze z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Zakończenie rzeczowe i finansowe ma nastąpić w grudniu 2016 roku.

Więcej…
 
Święto Pluszowego Misia w niemczańskiej Bibliotece

a 1"Czy to jutro, czy też dziś, wszystkim jest potrzebny miś". Pod takim hasłem uczniowie klasy II b z Zespołu Szkół w Niemczy pod opieką wychowawcy pani Grażyny Wójcickiej uczcili kolejne już urodziny wszystkich misiów. 25 listopada obchodzony jest na całym świecie "Dzień Pluszowego Misia".

Więcej…
 
11 lat projektu Zespołu Szkół w Niemczy

a 2Jesienią 2005 roku uczniowie Zespołu Szkół (będący wtedy w klasie II b SP-wych. Alicja Łysiak) przystąpili do międzynarodowego projektu pod hasłem „Od Świętego Marcina do Trzech Króli – tradycje Bożego Narodzenia na trasie Złotej Ścieżki”. Dzieci z czterech krajów: Czech, Niemiec, Luksemburga i Polski (Niemcza) przygotowały plakaty, na których przedstawiły tradycje świąteczne swojego kraju.

Więcej…
 
Przegląd oświetlenia miejskiego

DSC 0366W związku z ogólnym przeglądem oświetlenia ulicznego w centrum Niemczy informujemy, że z tego powodu lampy włączone będą również w dzień, aby zakład energetyczny mógł zlokalizować wszystkie niedziałające punkty świetlne.

 
Szkolenie dla beneficjentów

lgdW związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla wszystkich zainteresowanych podjęciem lub rozwijaniem działalności gospodarczej, które odbędzie się 29 listopada 2016r. o godz.14.30 w Niemczańskim Ośrodku Kultury.

Więcej…
 
Bezpłatne badania mammograficzne w Niemczy

mammografia 0Zapraszamy do skorzystania z oferty badań mammograficznych w dniu 22 listopada 2016 r. (wtorek). Nieodpłatne badania w ramach programu finansowanego przez NFZ obejmują panie w wieku 50-69 lat. Rejestrując się należy podać numer PESEL i nr telefonu. Mammobus będzie czynny od godziny 8.00-17.00 na Rynku przed Niemczańskim Ośrodkiem Kultury.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 377

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?