Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zajęcia Karate Kyokushin w NOK wystartowały! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zajęcia Karate Kyokushin w NOK wystartowały!

W Niemczańskim Ośrodku Kultury w poniedziałki i środy odbywają się zajęcia Karate Kyokushin. Pierwsze zajęcia ruszyły w ubiegłym tygodniu, prowadzącym jest Artur Jakubiec.

Jak wyjaśnia prowadzący zajęcia: realizowany podczas spotkań trening uwzględnia medytację, wyciszenie przed i po ćwiczeniach fizycznych, przez co ułatwia przyswajanie i utrwalanie nowych zdolności. Wszechstronna rozgrzewka przygotowuje do nauki precyzyjnych ruchów. Poprawiana jest szybkość ruchu i reakcji, balans, gibkość. Szczególnie pilnowane są zasady grzeczności, uprzejmości i poszanowania dla innych. Karate jest dyscypliną kompletną, rozwijającą ducha i ciało. Stosowane metody treningowe to Kihon (pojedyncze techniki), Ido Geiko (trening technik w ruchu), Kata (skatalogowane sekwencje ruchów) i Kumite (walka). Kihon to wyrazy, ido-geiko to zdania, kata jest jak cała książka, a rozmowa to kumite. Wszystko oparte jest na zabawie, aby nauka była przyjemnością, ale w ramach dużej dyscypliny, pilnowanej przez Sensei (nauczyciela).

Karate Kyokushin jest dyscypliną pełnokontaktową, skuteczną. Wymaga przestrzegania porządku i zasad treningu. Dzięki temu każdy uczestnik jest mocno zaangażowany, a zajęcia przynoszą rezultaty.

Artur Jakubiec zachęca do udziału w zajęciach nie tylko dzieci ale także dorosłych. Jak sam mówi: trening Karate to pasja dla Twojego dziecka i Twój czas wolny. Może też być okazją do poznania dalekowschodniej kultury i spalenia kalorii. Zajęcia są odpowiednie dla każdego, niezależnie od wieku.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Poniżej zdjęcia z pierwszego spotkania.: