Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zakończenie VIII Letniego Festiwalu Polonia Cantans w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zakończenie VIII Letniego Festiwalu Polonia Cantans w Niemczy

W ubiegłą niedzielę 5 sierpnia w Niemczy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jak w roku poprzednim w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miała miejsce Msza Święta w szczególnej intencji.

K7F 3474

Z okazji 100 lecia Niepodległości Polski, 1000 lecia Wielkiej Obrony Niemczy oraz 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła w kościele parafialnym odbyło się nabożeństwo celebrowane przez Jego Ekscelencję Biskupa Ignacego Deca – Ordynariusza Diecezji Świdnickiej. Po nabożeństwie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona 80. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Warto zaznaczyć, że Msza było na żywo transmitowana przez TVP Polonia.

Po uroczystości, na placu przy kościele zaprezentowano występy artystyczne – Koncert pieśni i tańców z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz spektakl muzyczny „SANTO SUBITO” w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi IIw 40. rocznicę Pontyfikatu. W czasie pierwszych występów zaprezentowały się takie grupy jak Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych pod kierownictwem pani Beaty Maciołek i choreografa Tomasza Rożka, niemczański zespół muzyczny „Grodzianie” a także sopranistki Danuta Gołdon-Legler oraz Paula Maciołek. Od godziny 19:00 trwał spektakl muzyczny poświęcony papieżowi-Polakowi w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Dziękujemy za zaprezentowanie swojego kunsztu oraz chęć uwrażliwienia mieszkańców Niemczy na piękny taniec i muzykę.