Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zapraszamy na Dożynki w Gminie Niemcza - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zapraszamy na Dożynki w Gminie Niemcza

Jedna z piękniejszych polskich tradycji organizowania święta plonów i dożynkowej zabawy, została przerwana po raz pierwszy od wielu lat przez panującą w ubiegłym roku pandemię. Po rocznej przerwie tradycja powraca i wiele sołectw i parafii przygotowuje obchody dożynkowe na rok 2021.

W Gminie Niemcza jako pierwsze odbędą się Dożynki w Przerzeczynie – Zdroju już w najbliższą niedzielę 22 sierpnia. Zgodnie z planem dożynki parafialne rozpoczną się uroczystą Mszą św. o godz. 12.00. Cała uroczystość z licznymi atrakcjami odbędzie się na placu plebanii.

W Wilkowie Wielkim w niedzielę 22 sierpnia odbędzie się uroczysta Msza św. Dożynkowa o godz. 11.30 w kościele parafialnym.

W Gilowie Dożynki Parafialno – Sołeckie odbędą się w sobotę 28 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 15.00, natomiast cała uroczystość jak co roku odbędzie się na placu plebanii.

W Podlesiu Dożynki Wiejskie rozpoczną się w sobotę 28 sierpnia o godz. 17.00 na Placu Dożynkowym.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału. O każdym wydarzeniu będziemy dodatkowo informować zamieszczając plakaty.