Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNY HAPPENING EKOLOGICZNY 23 STYCZNIA 2023 R. DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

23 STYCZNIA 2023 R. TO DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH

W ramach akcji edukacyjnej dla mieszkańców Gminy Niemcza związanej z ochroną środowiska  pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy przygotowali do rozdania bawełniane, ekologiczne torby z hasłem „Niemcza jest EKO”.

Aby otrzymać nieodpłatnie torbę należy w dniu 23 stycznia 2023r. w godzinach 12:00-14:00 przyjść na Rynek w Niemczy i przynieść plastikowe nakrętki.

Podczas akcji rozdawane będą również ulotki dotyczące segregowania odpadów wraz z workami do segregacji śmieci oraz informacyjne związane z programem „Czyste Powietrze”. Pracownicy będą również udzielali informacji związanych z możliwością otrzymania dotacji gminnej na wymianę źródła ciepła.

Jednocześnie, w związku z trwającym okresem zimowym, w tym samym czasie mieszkańcy dokarmiający bezdomne koty będą mogli otrzymać nieodpłatnie suchą i mokrą karmę.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji i bycia bardziej EKO.

poniżej plakat: