Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zapraszamy rolników do udziału w badaniu „Koniunktura w rolnictwie AK-R”. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zapraszamy rolników do udziału w badaniu „Koniunktura w rolnictwie AK-R”.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w dniach od 15 do 29 lipca 2022 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa:

• Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (formularz AK-R)

Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do ww. badania mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:

• samodzielne wypełnienie formularza przez Internet od 15 do 19 lipca 2022 r., dostępnego na stronie  https://rolnictwo.stat.gov.pl
  • rozmowę z teleankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego od 20 do 29 lipca 2022 r.

Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają koniunkturę w poprzednim i bieżącym półroczu w gospodarstwach rolnych. Ankieta pokazuje opłacalność produkcji rolnej, aktualny popyt na produkty rolne. Informacje te są niezbędne do podejmowania decyzji o kierunkach rozwoju rolnictwa na poziomie kraju, województwa, ale także każdej gminy. Uczestnictwo jak największej liczby osób w badaniu jest kluczowe dla jego efektywności.

Poniżej załączniki do informacji.

AKR_ulotka_A5 AKR_plakat_A3