Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i opon z gospodarstw domowych. 6 sierpnia (czwartek) - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

6 sierpnia (czwartek) Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego organizuje na terenie miasta i gminy Niemcza zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i opon z gospodarstw domowych.

Zbiórce podlegają:

odpady wielkogabarytowe m.in. meble (szafy, wersalki, krzesła, itp.) dywany, materace, wykładziny, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów;

zużyty sprzęt elektryczny (telewizory, monitory, komputery, drukarki, lodówki, pralki, roboty kuchenne, żelazka, itp.)

oraz opony z aut osobowych – do 5 szt. jednorazowo.

Odpady należy wystawić najpóźniej do godziny 7:00 w dniu zbiórki lub dzień wcześniej, w zabudowie jednorodzinnej przed posesją, w zabudowie wielorodzinnej przy pojemnikach na odpady zmieszane.

Zbiórką nie są objęte: okna, drzwi, ceramika sanitarna, odpady zielone, odpady niebezpieczne. Te odpady można bezpłatnie oddać w PSZOK.

Kolejne zbiórki odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta i gminy Niemcza w 2020 r. odbędą się: 1 października, 3 grudnia.

Prosimy o przestrzeganie terminów zbiórek.

Poza terminami zbiórek, odpady niebezpieczne i problemowe z gospodarstw domowych,
można bezpłatnie oddawać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – PSZOK.
Punkt przyjmuje: meble i inne gabaryty, sprzęt elektryczny, baterie i akumulatory, czysty gruz, ceramika sanitarna, odpady zielone (trawa, liście), opony, środki chemiczne (farby, lakiery, itp.), przeterminowane lekarstwa.

PSZOK dla mieszkańców miasta i gminy Niemcza, znajduje się przy ul. Wrocławskiej 3a-3b w Niemczy.
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz.11:00 -19:00 oraz w soboty, w godz. 8:00 do 16:00.