Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza ŻYCZENIA BURMISTRZA Z OKAZJI BARBÓRKI OBCHODZONEJ W POLSCE 4 GRUDNIA. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

ŻYCZENIA BURMISTRZA Z OKAZJI BARBÓRKI OBCHODZONEJ W POLSCE 4 GRUDNIA.

Barbórka, Dzień Górnika – tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

Z okazji barbórkowego święta pragnę złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Niech w trakcie wykonywania codziennych obowiązków towarzyszy Wam zawsze poczucie bezpieczeństwa i pewności dnia jutrzejszego.

Szczęść Boże!

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza