Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza 10 lat historii Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

10 lat historii Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju

 

W 2013 roku w Gminie Niemcza zlikwidowane zostały Szkoły Podstawowe w Gilowie i Przerzeczynie-Zdroju. Powstały wtedy stowarzyszenia, założone przez rodziców
i nauczycieli, chcących aby najmłodsi członkowie lokalnych społeczności mieli możliwość uczęszczania do szkoły niedaleko miejsca zamieszkania. Z dniem 1 września 2013 roku próg nowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju przekroczyło kilkudziesięciu uczniów. W tym roku mija równe dziesięć lat od tego momentu.

Właśnie z tej okazji w zmodernizowanym i doposażonym budynku szkolnym, na zaproszenie Dyrektor Szkoły Elżbiety Polaczyk oraz grona pedagogicznego, pojawili się goście specjalni: w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Sekretarz Karolina Bieńko, przedstawiciele Rady Miejskiej w Niemczy Andrzej Osipowicz, Edyta Mielnik i Wiesława Kajrys, Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, Zarząd Stowarzyszenia E-Żaczek, dyrektorzy szkół i jednostek administracyjnych z terenu Gminy Niemcza, przedstawiciele Rady Rodziców, sołtysi i przedstawiciele firm i przedsiębiorstw od lat wspierających działania szkoły w Przerzeczynie-Zdroju.

Uroczystość jubileuszu 10-lecia niewielkiej szkoły rozpoczęła się od prezentacji historii Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Kilkuminutowa prezentacja multimedialna obfitowała
w fotograficzne relacje zarówno z zajęć i wycieczek organizowanych dla uczniów, ale również przypomniała wydarzenia takie jak festyny, remonty i zmiany jakie nastąpiły w ciągu tych 10-ciu lat. Oglądający mogli również prześledzić jak wielu uczniów uczęszczało do szkoły i jak zmieniali się na przestrzeni lat.

Po zakończeniu prezentacji Pani Dyrektor zaprosiła gości do uczestnictwa w okolicznościowym przedstawieniu przygotowanym przez uczniów i nauczycieli, po którym przyszedł czas na życzenia i prezenty dla uczniów, kadry pracowniczej i dyrekcji, wśród których najczęściej pojawiały się te dotyczące wytrwałości, siły i chęci do dalszej pracy z dziećmi. Poza życzeniami goście składali również podziękowania za trud wkładany w wychowanie i edukację najmłodszych.

Na zakończenie części oficjalnej uroczystości jubileuszowych, wszystkich obecnych poczęstowano wspaniałym tortem oraz wykonanymi własnoręcznie ciastami.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczynie-Zdroju prowadzona jest przez Stowarzyszenie E-Żaczek. Placówka uzyskała prawa szkoły publicznej na podstawie pozytywnej opinii Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w dniu 07.08.2013 r. co oznacza, że jest szkołą nieodpłatną i podlega kuratorium.