Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza X Jarmark Wielkanocny za nami. Palmy wielkanocne poświęcone - „za pięć noc Wielkanoc” - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

X Jarmark Wielkanocny za nami. Palmy wielkanocne poświęcone – „za pięć noc Wielkanoc”

 

W Niedzielę Palmową 10 kwietnia obył się w Niemczy, po dwóch latach przerwy, X jubileuszowy Niemczański Jarmark Wielkanocny.

Od wczesnych godzin rannych pomimo opadów deszczu i śniegu na zmianę, gotowe do pracy ze świąteczną ofertą wypieków było Koło Gospodyń Wiejskich z Kietlina na czele z sołtysem wsi Danutą Drabik. Kolejno docierały następne stoiska m.in.: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczynie – Zdroju, Przedszkole Publiczne w Niemczy i stoisko polsko – ukraińskie Polskie Gniazdo oferujące m.in. dania ukraińskie jak: pierogi z serem i ziemniakami – pielmieni i wareniki – małe pierożki z mięsem. Kolejne stoiska to:  Sosy paprykowe z Jasinka Bartłomieja Babicza, Miody od Turka – Macieja Turka oraz wata cukrowa dla dzieci.

Jarmark otworzył Zastępca Burmistrza Niemczy Leszek Lupa, który w imieniu Burmistrza Jarosława Węgłowskiego życzył wszystkim radosnego świętowania Niedzieli Palmowej. Jako pierwsi z występem świątecznym zaprezentowali się przedszkolacy Przedszkola Publicznego w Niemczy. W międzyczasie do obecnych na Rynku dołączyli uczestnicy Mszy św. w kościele parafialnym w Niemczy. Na scenie wystąpił z wiązanką utworów zespół śpiewaczy Grodzianie a przed sceną dzieciaki zabawiała profesjonalna grupa animatorów Kamayu Art  ze Świebodzic.

Strzałem w dziesiątkę na chłodną jarmarkowa aurę  okazał się gorący żur wielkanocny ze swojską kiełbasą i jajkiem ufundowany przez Burmistrza Jarosława Węgłowskiego, a przygotowany przez Małą Gastronomię Moniki Melnik.

Jarmark zakończył występ Janusza Małolepszego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom za wspaniałe wypieki i produkty świąteczne, artystom, Burmistrzowi Niemczy, przybyłym na jarmark mieszkającym w Niemczy gościom z Ukrainy oraz organizatorowi wydarzenia Niemczańskiemu Ośrodkowi Kultury.

Poniżej zdjęcia z niedzielnego wydarzenia: