Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Warsztaty kulinarne w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Warsztaty kulinarne w Niemczy

 

W środę, 13-go lutego 2019 roku Bank Żywności we Wrocławiu realizując projekt „POPŻ 2019” (Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020) przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niemczy, zorganizował bezpłatne warsztaty kulinarne dla rodzin otrzymujących paczki żywnościowe w ramach wsparcia i pomocy.

Były to warsztaty wraz z degustacją. Zaproszono profesjonalnego kucharza, który w obecności wszystkich zebranych uczestników przygotował Zupę krem z fasoli białej z grzankami czosnkowymi, udzielając jednocześnie kilku cennych porad kulinarnych. Potrawa okazała się wykwintnym przysmakiem. Obecne osoby otrzymały przepis na sporządzone danie – zupę krem oraz broszurę z innymi różnorodnymi przepisami na łatwe, tanie i smaczne gotowanie z produktów POPŻ.

W warsztatach wzięło udział wielu mieszkańców Niemczy, będących petentami Ośrodka Pomocy Społecznej. Swoją obecnością zaszczycił również Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Pan Jarosław Węgłowski.

Kulinaria spotkały się z dużym zainteresowaniem. Uczestnikami były osoby w różnym wieku, w szczególności rodziny z dziećmi.

W przyszłości Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemczy przy współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu, ponownie zorganizuje bezpłatne warsztaty kulinarne, w celu promowania oraz wzmocnienia samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

tekst i zdjęcia: OPS w Niemczy