Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Nowe rozdanie unijnych środków - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Nowe rozdanie unijnych środków

Kończy się czwarty i wkrótce zaczyna piąty nabór wniosków o dotacje dla przedsiębiorców z okolic Kłodzka, Ząbkowic i Dzierżoniowa. A można otrzymać 85% dofinansowania na usługi doradcze.

– Większość  firm nie posiada w ogóle planów strategicznych – mówi dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Joanna Hołub-Iwan. – Jeśli mikro i małe przedsiębiorstwa zdecydują się na skorzystanie z usługi doradczej i pozwolą spojrzeć na swoje biznesy ekspertom z zewnątrz, to otrzymają potencjalne kierunki naprawy ich działalności. Zastosowanie zaleceń specjalistów z pewnością przełoży się na rozwój i sukces w biznesie. Przedsiębiorcy pokrywają tylko 15% wartości usługi, która może sięgnąć 23 tys. zł.

Grant na doradztwo, który ma ułatwić rozwój firm, skierowany jest do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają do 250 pracowników. A same wnioski nie są skomplikowane – twierdzą specjaliści.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do naszego eksperta Tomasza Sajewskiego tel. 884-217-713 lub do biura inkubatora: 71 36 80 858, 71 36 90 681. Napisz e-mail: uip@ue.wroc.pl lub odwiedź stronę internetową: www.inqube.pl.

Dotację z projektu „Granty na usługi doradcze – tworzenie skutecznych rozwiązań”  mogą otrzymać przedsiębiorcy z gmin: Bielawa, Ciepłowody, Dzierżoniów, Łagiewniki, Niemcza, Pieszyce, Piława Górna, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek Zdrój, Lewin Kłodzki, Międzylesie, Polanica-Zdrój, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Bardo, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.