Home / Aktualności / Bez kategorii / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Będzie nowe przedszkole w Niemczy za ponad 11 milionów zł.

Nie lada kwotę pozyskał Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, o czym dowiedzieliśmy się na sesji Rady Miejskiej w dniu 31 maja 2022 r. Kwota 9.998.000,00 zł  z etapu I – drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zostały przyznane  𝗻𝗮 Budowę Przedszkola Publicznego w Niemczy.

Przewidywana całkowita wartość inwestycji to 11 mln 762 tys. zł, z czego:

– wkład własny Gminy Niemcza (15%): 1 mln 764 tys. zł.

– Rządowy Fundusz Polski Ład (85%): 9 mln 998 tys. zł.

Dobrze rozwinięta infrastruktura edukacyjna stanowi dla władz samorządowych gminy Niemcza jeden z priorytetów. Realizacja inwestycji umożliwi zapewnienie w Gminie Niemcza równego dostępu do edukacji oraz prawidłowego rozwoju dzieci już od najmłodszych lat.

Podobnie jak w przypadku funduszy na modernizację stadionu w Niemczy Burmistrz Jarosław Węgłowski wyraził podziękowania  Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Podziękowania skierował także dla Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko,  Posła na Sejm RP  Marcina Gwoździa oraz Senatora RP Aleksandra Szweda.