Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Będzie remont szkolnej kuchni! Aż 100 tysięcy złotych Szkoła Podstawowa przeznaczy na kuchnię, która dzięki tym środkom będzie wyremontowana i doposażona. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Będzie remont szkolnej kuchni! Aż 100 tysięcy złotych Szkoła Podstawowa przeznaczy na kuchnię, która dzięki tym środkom będzie wyremontowana i doposażona.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Gmina Niemcza otrzymała dofinansowanie do remontu szkolnej kuchni i stołówki. Projekt będzie realizowany dzięki Ministerstwu Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Program ma być realizowany w latach 2019-2023.

W ramach programu przewidziano dotacje dla szkół publicznych przeznaczone na doposażenie szkolnych stołówek i jadalni. Dzięki Gminie Niemcza, Szkoła Podstawowa w Niemczy otrzymała – 80.000 zł – na doposażenie, adaptację i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej(własnej kuchni i jadalni). Wartość inwestycji to 100 tys. zł, 20 tys.zł dołoży organ prowadzący.