Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Bieg Tropem Wilczym w Niemczy – niedziela 5 marca 2023 r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Bieg Tropem Wilczym w Niemczy – niedziela 5 marca 2023 r.

To już jedenasty Bieg Tropem Wilczym zapowiedział Komendant Hufca Łagiewniki – Ryszard Gacek, otwierając oficjalnie wydarzenie w Niemczy w niedzielę 5 marca br.

Bieg Tropem Wilczym w Niemczy, od lat gromadzi wszystkie pokolenia mieszkańców, od najmłodszych niespełna pięciolatków, po seniorów. Mieszkańcy biorą udział w biegu całymi rodzinami.

Uczestnikom towarzyszy znakomity nastrój, i bardzo dobra atmosfera wspólnego spotkania. Niezależnie od poglądów wszyscy razem uczestniczą we wspólnym przedsięwzięciu jakim jest bieg pamięci. Być może właśnie takie było przesłanie Niezłomnych, którzy oddali życie za lepszą przyszłość dla całego polskiego społeczeństwa.

W tym  roku po raz pierwszy spotkanie uczestników odbyło się na murach Baszty Miejskiej w Niemczy. Po dokonaniu zapisów, odbyła się oficjalna uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Niezłomnych. Biało – czerwone wiązanki złożyły licznie przybyłe delegacje.

1. Urząd Miasta i Gminy w Niemczy oraz ZHP Hufiec Łagiewniki

– Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza –  Jarosław Węgłowski

– Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza – Leszek  Lupa

– Sekretarz Gminy Niemcza – Karolina Bieńko

– Komendant Hufca Łagiweniki  – harcmistrz Ryszard Gacek

1. Szkoła Podstawowa w Niemczy

–  Wicedyrektor szkoły- Wioletta Kraczkowska

– Nauczyciel – Ewa Basiów

Uczennice: Hanna Milak, Katarzyna Szlama i Zosia Basiów

1. Przedszkole Publiczne w Niemczy

Dyrektor -Anna Fuszara

1. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy

MiGBiblioteka Publiczna w Niemczy – Wiesława Dominiarczyk

1. Przedsiębiorstwo Komunalne w Niemczy

– Prezes – Elżbieta Szymańska

1. Niemczański Ośrodek Kultury

–  Dyrektor Tomasz Dudlej

– Część oficjalną zakończył sygnał Cisza Wojska Polskiego.

Bieg wystartował spod Baszty Miejskiej w kierunku Parku Miejskiego przy ulicy Słowackiego, trasą liczącą 1963 m.

Całą obsługę biegu przygotowali harcerze Hufca Łagiewniki, bezpieczeństwo zapewnili policjanci Posterunku Policji w Niemczy, na wszystkich czekały medale i nagrody ufundowane przez Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego, oraz gorący poczęstunek.

Do mety dobiegli wszyscy, jak zapowiedział Komendant Gacek, w tym biegu wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. Jednak warto nadmienić, że zgodnie za zamierzeniem przekazanym już przed biegiem, jako pierwszy zamierzał dobiec do mety Mikołaj Wrzesiński i zrealizował swój zamiar perfekcyjnie. Drugi na metę dobiegł Kacper Szydziak, trzeci był Ignacy Drejko. Znakomicie wypadli nasi najmłodsi uczestnicy niespełna pięcioletni Adaś Kowalski – Skorupski, pięcioletnia Maja Masiewicz, ośmioletnia Lila Kot i dziewięcioletni Wiktor Łukianowski.

Całą trasę dzielnie przemaszerowała szefowa biblioteki w Wilkowie Wielkim Wiesława Dominiarczyk.

Na zakończenie wydarzenia Komendant Gacek wręczył pamiątkowe statuetki osobom zaangażowanym w organizację Biegu.

Z grona niemczan te wyróżnienia otrzymali

Burmistrz Jarosław Węgłowski oraz Kacper Szydziak.

Serdecznie dziękujemy wszystkim harcerzom z Niemczy i Łagiewnik, pracownikom NOK, UMiG Niemcza

za mocne wsparcie organizacyjne – udanego 11 Biegu Tropem Wilczym w Niemczy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: