Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich

Od 1 sierpnia 2018 roku rusza Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich. Bilet weekendowy obejmuje linie obsługiwane przez komunikację miejską ZKM Bielawa oraz wszystkie trasy Kolei Dolnośląskich. Jest to efekt dobrej współpracy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich z Kolejami Dolnośląskimi.Bilet weekendowy uprawnia do przejazdów pociągami i autobusami wspomnianych wyżej przewoźników, od godziny 18.00 dnia roboczego poprzedzającego następujące po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego.

kd 1

Dzięki biletowi zwiedzić można cały Dolny Śląsk, w tym powiat dzierżoniowski oraz Góry Sowie, autobusem i pociągiem za cenę 40 zł.Bilet weekendowy ma jednak przede wszystkim na celu zachęcenie Dolnoślązaków do przyjazdu w Góry Sowie. Do pociągu zabrać można przecież rower i przyjechać na weekend pojeździć na trasach MTB Sudety, lub po prostu pospacerować po górskich trasach. W imieniu organizatora komunikacji miejskiej ZKM umowę podpisał burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa.Bilety są do nabycia między innymi przez internet za pośrednictwem systemu Koleo, u obsługi pociągu oraz w kasach Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych.