Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Burmistrz Niemczy Jarosław Wegłowski zaprasza Mieszkańców na wydarzenie w dniu 2 października 2021. W programie upamiętnienie Rotmistrza Hrynkiewicza, prezentacja Baszty Miejskiej po renowacji oraz bogata oferta koncertowa!!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Burmistrz Niemczy Jarosław Wegłowski zaprasza Mieszkańców na wydarzenie w dniu 2 października 2021. W programie upamiętnienie Rotmistrza Hrynkiewicza, prezentacja Baszty Miejskiej po renowacji oraz bogata oferta koncertowa!!!

 

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski serdeczne zaprasza wszystkich Mieszkańców na całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 2 października 2021 roku na Rynku w Niemczy.

A odbędzie się  uroczystość z okazji upamiętnienia Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza oraz zaprezentowania efektów obecnego etapu prac przy rewitalizacji Baszty. Z tej okazji przygotowany został bogaty program.

Wydarzenie rozpocznie o godz. 11.00 częścią oficjalną podczas której  nastąpi uroczyste odsłonięcie tablic pamiątkowych z udziałem Kompanii Honorowej,  Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, grup i zespołów z gminy Niemcza. Zostanie udostępniona do zwiedzania ekspozycja oryginalnych pamiątek Rotmistrza.  W drugiej część wydarzenia w formie pikniku na scenie, na niemczańskim Rynku wystąpią zespoły estradowe z gwiazdą wieczoru Andre.

Podczas całego wydarzenia będziemy także gościć mieszkańców z Letohradu – miasta partnerskiego w Czechach. W ramach projektu partnerstwa naszych miast, odbędą się na niemczańskim Rynku liczne wydarzenia.  m.in. wspólne gotowanie i smakowanie regionalnych i narodowych potraw, wspólne malowanie najpiękniejszych zabytków Niemczy oraz występy artystyczne czeskich zespołów muzycznych.

Wszystkich gorąco zapraszamy

Spotkajmy się na niemczańskim Rynku w sobotę 2 października 2021 !!!!

Poniżej  program wydarzenia oraz planowane działania realizowane w ramach Dni Miast Partnerskich, plakat.

 

Dni Miast Partnerskich

W Niemczy w dniach 2-3 października 2021 r. odbędą się „Dni Miast Partnerskich, Będzie to wydarzenie kulturalne na skalę powiatu i województwa z udziałem społeczności z czeskiego miasta partnerskiego Letohrad. W ramach tej akcji kultura polska i czeska prezentowana będzie w trzech obszarach.

  1. W gastronomii odbędzie się wspólne gotowanie i smakowanie regionalnych i narodowych potraw. Przeprowadzone zostaną pokazy tradycyjnych dań gotowanych na oczach zwiedzających z możliwością ich degustacji. Zarówno polscy, jak i czescy kucharze przygotują swoje narodowe potrawy. Zestaw przepisów przygotowanych dań zostanie opublikowany w ramach projektu w formie broszury.
  2. W plenerze malarskim, lokalni artyści obu miast będą malować najpiękniejsze zabytki Niemczy. Zaplanowany został wernisaż powstałych w ramach pleneru prac w dniu 2 października 2021 r.
  3. W prezentacjach estradowych zaplanowano występy artystyczne lokalnych zespołów muzycznych, tanecznych i wokalnych, artystów z Niemczy oraz z Letohradu.

Cała impreza odbywać się będzie na terenie zabytkowego Rynku w Niemczy, będzie ogólnie dostępna dla mieszkańców i gości.”

Całkowity budżet projektu to kwota 20 865,00 EURO

plakat: