Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Co można załatwić w urzędzie zdalnie? - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Co można załatwić w urzędzie zdalnie?

 

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, prosimy o odłożenie wszelkich spraw urzędowych, które wymagają osobistej obecności w urzędzie.

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie mogą załatwić swoich spraw. W wielu przypadkach można to zrobić, nie wychodząc z domu, korzystając z platformy e-puap.

Dzięki e-puap załatwisz wiele spraw w różnych urzędach przez internet, m.in.: CEIDG, ZUS, Urząd Skarbowy oraz urzędy gmin, powiatów, województw i centralnej administracji rządowej. Żeby korzystać z e-puap, trzeba mieć Profil Zaufany – można go założyć bez wychodzenia z domu, m.in. przez konto w niektórych bankach.

Załóż konto

Wypełnij krótki formularz rejestracyjny i załóż konto na e-puap. Potrzebne są do tego dane kontaktowe oraz identyfikacyjne.

https://epuap.gov.pl/wps/portal/rejestracja-konta

Profil Zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu, jeśli masz:

  • konto w systemie banku lub innego przedsiębiorcy, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego, https://pz.gov.pl/dt/registerByXidp
  • kwalifikowany podpis elektroniczny.

Załatwiaj sprawy przez internet

Możesz odbierać i wysyłać urzędową korespondencję elektronicznie. Każda wysyłka i odbiór są potwierdzane Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, które jest równoważne z elektronicznym ‘awizo’. Jeżeli dany urząd nie ma konkretnej usługi, to zawsze możesz wysłać tzw. pismo ogólne z załącznikiem (np. skan opłaty). Każdy urząd jest zobowiązany do posiadania Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Profil Zaufany służy również do logowania do innych systemów elektronicznej administracji.

katalog spraw:

https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw

https://obywatel.gov.pl/

wniosek o dowód:

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty

USC

https://www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-obywatela/#zaswiadczenia-i-odpis

pozostałe pisma

https://e-uslugi.niemcza.pl/euslugi-web/#/moduly

https://www.gov.pl/

https://grupabardo.pl/samorzad/umig_niemcza/